Je fajn, když trvá láska, naděje, přátelství, pevné zdraví, štěstí, svoboda, mír, dobrá práce, úspěch, tradice, skvělý film, kouzlo, dobrý den…

Horší je, když trvá nemoc, sucho, hrozba útoku, domácí násilí, propad, prokletí, rivalita nebo dieta. Nám na radnici – žel Bohu – také občas něco trvá. V tom případě bývá veřejnost nesmlouvavá. Proč to není hned nebo v krátké době?

Znáte písničku bratří Ebenů „Já na tom dělám“? Slova písničky „už to mělo být. Já na tom dělám, já na tom makám, už to mělo být a ono ne a ne…“ Známe to asi všichni. Někdo to vzdá, ale my s těmi nesnadnými úkoly bojujeme, ať už je to kanalizace na Točné, pronájem hřiště fotbalistům tamtéž nebo sestěhování radnice na jedno místo.

Tu nás brzdí exekuční případ, jenž znemožňuje odstranit hned ostudnou boudu u zastávky Lhotecký les, tu správní řízení, jež se neúměrně protahuje kvůli administrativním procedurám. Často nesmyslným vyjádřením nesčetně úřadů, jež kolikrát se samotnou věcí nemají ani co do činění. Tím mám na mysli budování bezpečného přechodu na Komořanském náměstí, nebo průtahy kvůli firmě, která špatně odvedla svoji práci. Pak musíme zdlouhavě a znovu vyhlašovat výběrové řízení na zhotovitele stavby či vítěze jiné zakázky. Ostatně jak to je v případu rekonstrukce bývalé školní družiny, jež se mění v komunitní centrum již druhé volební období.

Vyhověli jsme v lednu žádosti obyvatele Prahy 12, jenž chtěl znát naši koaliční smlouvu mezi Hnutím ANO, Změnou pro Prahu 12 a ČSSD. Zveřejnili jsme ji. Všichni mají možnost znát naše pravidla hry a cíle. Některé jsme zatím nesplnili. „Sedíme“ na nich přes rok a některé trvají ještě déle. Mezi ně patří také svěření budovy Modřanská 4 magistrátním zastupitelstvem do správy naší městské části. To se k mé velké radosti podařilo v závěru loňského roku, byť jsem žádost o svěření dávala na magistrát ještě jako radní v minulém volebním období. Těší nás, že jednu z budov, jež tvoří Obchodní náměstí, budeme moci opravit a využít k obecnímu zájmu. Zajímavá rozlehlá stavba může ovlivnit i budoucí ráz Obchodního náměstí.

Náš plán stanovený v koaliční smlouvě trvá a pracujeme na všech úkolech pro vás. Přejeme si, ať také trvá váš zájem o věci ve veřejném prostoru, vaše kontrola naší práce a občas i pochopení, že něco trvá déle, než si všichni přejeme.

Daniela Rázková, starostka Prahy 12 (Noviny Prahy 12 únor 2016)