18. červen 2018 a Změna pro Prahu 12 pokračuje v sérii diskusí s občany na aktuální témata, která trápí obyvatele. Víc jak osmdesát zájemců se tak přišlo v pondělí 18. června do Modřanského biografu seznámit s aktuálním vývojem známých i nových témat, jako je zahušťování sídlišť po celé Praze 12 (projekty v Těšíkově ulici, Rilské, Imrychově atd.) a záměr developerů zastavět louku Na Hupech, který by znamenal další likvidaci cenných zelených ploch sloužících jako nezastupitelné plíce města a zóna rekreace pro současné obyvatele.

Obr.1 : S občany přišli diskutovat zastupitelé (zleva) T. Philipp, D.Rázková, J.Mikulecký, M.Valášek a R.Kapasná

S občany v kině diskutovala zastupitelka Změny pro Prahu 12 Daniela Rázková a také další zastupitelé Změny pro Prahu 12: Tom Philipp, Jan Mikulecký a Radka Kapasná.   Profesor pražské ČVÚT Michael Valášek na místě představil různé varianty napojení Prahy 12 na dálniční okruh kolem Prahy. Představitelé Změny pro Prahu 12 dlouhodobě prosazují takové řešení, které by zajistilo efektivní silniční napojení a tedy i odlehčení dopravě v naší městské části, které by ale zároveň minimalizovalo negativní dopady na současné obyvatele.

Obr.2 : Diskutovat přišlo více jak osmdesát občanů Praha 12

Diskusi navštívili také dva kandidáti na senátory Pavel Fišer za KDU-ČSL a Eva Tylová za Piráty, která zorganizovala petice proti zástavbě louky Na Hupech a zahušťování sídliště v Těšíkově ulici. V biografu bylo připojeno desítky podpisů pod zmíněné petice
Tato diskuse je další z řady podobných setkání s občany, které Změna pro Prahu 12 pravidelně připravuje v duchu otevřené radnice, ať už je v koalici nebo opozici.

Obr. 3 a 4 : Akce se rovněž zúčastnili kandidáti do senátu Pavel Fišer a Eva Tylová. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí veřejné diskuse s občany bylo i promítnutí komentované prezentace.

Tuto prezentaci naleznete v naší „E-Knihovně„, která je součástí těchto webových stránek nebo si ji můžete ve formátu PDF stáhnout přímo ZDE : (2,26 MB).