Letos na podzim nás čekají komunální volby, které rozhodnou, jakou podobu bude mít vedení radnice Prahy 12 na další čtyři roky. Voliči a občané naší městské části by však již nyní měli být na pozoru!!! Jak je v Modřanech u některých předních představitelů radnice zvykem, snaží se před blížícími se volbami nenápadně opustit politickou stranu, které byli do dané chvíli členy a změnit politickou příslušnost za nový politický subjekt, který je zrovna v kurzu. Typickým příkladem takového vychytralého chování je zástupkyně starosty Prahy 12 Helena Chudomelová.

dilema  

 

Tato žena se v nejužším vedení radnice pohybuje neuvěřitelných 18 let a jak je z jejích činů z posledních týdnů vidět, ráda by na modřanské radnici strávila rovnou více než celá dvě desetiletí. Politickou  zodpovědnost za mnohá  sporná a občany negativně vnímaná rozhodnutí z dob jejího mnohaletého působení na místní radnici si nepřipouští a opět se snaží na občany městské části působit tak jakoby v politice byla naprostý nováček. Opak je však pravdou.

 Paní Chudomelová začínala na modřanské radnici ve funkci zástupkyně starosty již v roce 1992 a to v barvách Občanské demokratické aliance (ODA). V dalších volebních obodobích pak postuně „hájila“ barvy Unie svobody (US), Demokratů Jana Kasla (DJK) a naposledy pak Evropských demokratů (ED). Všechny tyto strany vychytrale využila v době jejich největší slávy a jakmile vycítila, že se koráb začíná potápět, pustila všechny jmenované strany k vodě a „šikovně“ je vyměnila. V tomto ohledu je paní Chudomelová naprostou raritou na území celého hlavního města Prahy.

 Světe div se, Helena Chudomelová v zavedeném kurzu pokračuje dál. Ještě nedávno hájila  barvy ED, předvolební průzkumy však jasně ukazují, že ED příliš růžová budoucnost nečeká. A tak znalci modřanské politické scény začali uzavírat sázky, jak se paní Chudomelová zachová. Tipů, kterou partaj zvolí tentokrát, bylo nepočítaně.

Helena Chudomelová opět nezklamala. Největší radost udělala sázkařům, kteří tipli TOP 09.  Chudomelová si pospíšila, založila místní buňku TOP 09 v Praze 12, vzala s sebou skupinku věrných a nechala se zvolit předsedkyní TOP 09 v Praze 12.

A vše začíná nanovo: „světlé zítřky, nepopsaná tabule, vše dobré pro rozvoj Prahy 12, čeká nás prostě světlá budoucnost…“ – takovými hesly se web místní pobočky TOP 09 v Praze 12  jen hemží… Informace o historii a zodpovědnosti za minulé jednání samozřejmě chybějí.

Nevýhodou pro Helenu Chudomelovou je skutečnost, že občané Prahy 12  již její praktiky prokoukli a jejím alibistickým chováním se tentokrát nenechají zmást…  Občané Prahy 12 totiž touží po změně skutečné a nikoli kosmetické… Téma budeme dále sledovat a přineseme další podrobnosti v co nejkratší době…

——————————————————————————————————————————————————————————————

Protože se „Modřanské noviny“ profilují jako demokratické informační médium  dávající prostor všem (…na rozdíl od jiných..), v následující části zveřejňujeme v nezměněné podobě reakci paní Chudomelové, kterou jsme obdrželi na náš server. Těší nás, že „Modřanské“ noviny“ rovněž sleduje i stávající vedení radnice……

Poté, co jsem si přečetla váš článek, nabyla jsem dojmu, že slova jako seriózní nebo korektní jsou pro vás naprosto neznámé pojmy. Je smutné, že se místo věcných argumentů, které vám zřejmě chybí, musíte uchylovat k osobním útokům. V ODA jsme byla od roku 1994 a pokud ODA kandidovala v koalici s jinou politickou stranou, hájila jsem samozřejmě barvy ODA. Pokud politické strany vytvářejí volební koalice, nemění se přitom členství v těchto stranách, což vám zřejmě není známo. Když ODA končila, přešli jsme hromadně do Evropských demokratů, poté se Evropští demokraté sloučili s SNK, odtud název SNK Evropští demokraté. V roce 2009 jsem ukončila členství v SNK ED a letos v únoru jsem z iniciativy TOP 09 vstoupila do této strany, ostatně tak jako řada dalších. Takže pokud tomu říkáte rarita, těchto rarit je v Praze celá řada. Nemám zapotřebí tajit, jak dlouho jsem v komunální politice, na radnici a také to samozřejmě nedělám. Pokud z něčeho usuzujete, že nás čeká světlá budoucnost, já si to nemyslím, naopak to bude ještě dost těžká doba, a to po mnoha stránkách, nejen těch finančních. Považuji občany Prahy 12 za dostatečně chytré a fundované, aby si uměli ve volbách dobře vybrat.
Doufám, že tuto mou repliku zveřejníte, cítila jsem za potřebné na vaše mystifikace o mně reagovat.
Helena Chudomelová

Pokud bychom měli mluvit věcnými argumenty, je třeba nejprve nahlédnout na „Cíle a programová východiska“, která na svém webu zveřejňuje Regionální organizace TOP09 v Praze 12. S laskavým dovolením budu tyto zásadní body citovat :

  • vytváření zdravé a účinné ekonomické politiky
  • efektivní správě veřejných věcí
  • průhlednosti veřejných zakázek
  • přiměřenému rozvoji městské části jako oblasti určené k bydlení a kvalitnímu životu
  • zlepšení dopravní dostupnosti městské části Prahy 12.

Pokud bych si tyto body přečetl jako „věci neznalý“ člověk, řekl bych si, že to je asi dobrý program. Má však jednu zásadní „vadu“. Hlásají ho totiž lidé, kteří na radnici sedí bezmála 18 let a současný stav na Praze 12 mají na zodpovědnost. Pokud klub nově vzniklé strany si za svůj cíl dává „efektivní správu veřejných financí a průhlednost veřejných zakázek„, znamená to, že současné vedení má v tomto bodu snad „určité rezervy“ ?

A co „přiměřený rozvoj městské části jako oblasti určené k bydlení a kvalitnímu životu“ ? Není snad současný rozvoj „dostatečně přiměřený“ ? …Není a s tímto bodem programového cílem souhlasím. Rozvoj Prahy 12 je nesystémový, který spíše než občany, hájí zájmy investorů a developerů. O této skutečnosti mluví nespočet nespokojených lidí se svými peticemi, na které dostali vždy nic neříkající odpověď ….aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“. Téměř každá stavba povolená v území Prahy 12 má ve svém kladném územním rozhodnutí přívětek „stavba vyjímečně přípustná„…Ačkoliv se veřejně hlásá jak přibývá zeleně, člověk by musel být „slepý hlupák“, aby tomu věřil.  Jak říkám, s přiměřeným rozvojem městské části nelze než souhlasit….ALE…. Tohle všechno však má jeden velký háček. Na stávající radnici má v kompetenci územní rozvoj městské části a bytovou politiku, včetně privatizace bytového fondu právě ….paní Chudomelová.

Pokud si kdokoliv myslí, že spravuje územní rozvoj dobře a hájí převážně zájmy občanů proti necitlivé výstavbě, nemám nic proti tomu, aby byla občany dále zvolena. Já, včetně mých přátel a sousedů si to však nemyslíme. Proto chci i já věřit, že jsou moji spoluobčané na Praze 12 dostatečně chytří a fundovaní, aby si ve volbách správně vybírali podle osobností a nikoliv podle názvů stran !

A na úplný závěr si dovolím poslední poznámku. Pokud se podíváte na webové stránky TOP09, v části regionální organizace Praha 12, naleznete uplně stejné články (některé do slova a do písmene), které dnes vycházejí v „jediném objektivním zpravodaji“ v Novinách Prahy 12. Takže se „politická změna“ v podání TOP09 na Praze 12 moc konat asi nebude….. :o(.

Hodnoťte a kritizujte „svého“ politika…… tentokrát paní Helenu Chudomelovou právě    ZDE