radnice-praha-12

Foto : „www.modranskyweb.cz

Změna pro Prahu 12, ČSSD a Věci veřejné odblokovaly patovou situaci ve volbě starosty a rady Městské části Praha 12. Na dnešním jednání Zastupitelstva MČ Praha 12 došlo ke zvolení nové Rady Městské části Praha 12 ve složení:

starosta  :  Bc. František Adámek /ČSSD/

zástupci starosty :  Bc. Jan Marhoul, B.A. /ČSSD/, Ing. Eva Tylová /Změna pro Prahu 12, Marek Rejman /Změna pro Prahu 12, Jana Knoblochová /VV/

radní :  Ing. Petr Serafín /ČSSD/, Jaroslav Dvořák /ČSSD/, PhDr. Daniela Rázková /Změna pro Prahu 12/, Ing. Ivana Kyliánová Matoušková /VV/.

Průtahy způsobilo odmítavé stanovisko ODS a TOP 09 jednat s ostatními demokratickými stranami, přestože jak ČSSD tak Změna pro Prahu 12 opakovaně deklarovala vůli ke spolupráci na širší koalici.

Nová radnice je vedena dříve opozičními stranami slibujícími změnu spočívající v otevřené informovanosti občanů a korektním územním rozvoji městské části.

Vstup Změny pro Prahu 12 do rady městské části je příkladem dobrého výsledku občanských hnutí a iniciativ v letošních volbách, která se v celostátním měřítku stala vítězi letošních komunálních voleb.

Zastupitelé zvolení za ODS a TOP 09 situaci v průběhu jednání nezvládli a opustili jednací místnost, čímž ohrozili schválení rozpočtového provizoria pro rok 2011 a tím chod městské části. Současně tak vyjádřili svůj postoj k občanům, kteří je zvolili a jejichž zájmy by měli zastupovat a prosazovat.
V závěru vystoupil jeden z bývalých starostů městské části a označil jejich chování za vrchol arogance ke svým voličům.

Za koalici Změna pro Prahu 12, ČSSD a VV

Bc. Jan Marhoul, předseda klubu ČSSD
PhDr. Daniela Rázková, předsedkyně klubu Změna pro Prahu 12
Jana Knoblochová, Věci veřejné
Ing. Ivana Kyliánová-Matoušková, bez politické příslušnosti, kandidovala za Věci veřejné.