Změna pro Prahu 12 je zásadně proti převedení Sběrného dvora Modřany na Pražské služby a proti záměru vzniku překladiště odpadů se Změna pro Prahu 12 důrazně postaví.

Podivuhodné věci se v těchto dnech dějí v pražských Modřanech ve dvanácté pražské městské části. Bezprostředně poté, co vedoucí kanceláře starosty Mário Koyš rozeslal, jak napsal z příkazu zástupkyně starosty Hany Jandové (TOP 09), příkaz, aby odborná pracoviště úřadu co nejrychleji začala realizovat kroky k převzetí Sběrného dvora Modřany společností Pražské služby a.s, proti čemuž se okamžitě velmi důrazně postavila radní Daniela Rázková (Změna pro Prahu 12), začaly se mezi lidmi kolem ulic Kolarovova a Vazovova šířit lživé létáky o tom, že záměr převedení dvora na Pražské služby prosazují paradoxně zástupkyně za Změnu pro Prahu 12 Daniela Rázková a Eva Tylová.

Celá tato nová kauza je velice zvláštní. O e-mailu vedoucího kanceláře starosty jsem se dozvěděla teprve ve středu 6. listopadu, aniž by mě před tím kdokoli na cokoli upozornil,“ vysvětluje zřetelně radní Prahy 12 Daniela Rázková, která má na starosti mimo jiné také správu majetku Prahy 12.

Obsah e-mailu, který vedoucí kanceláře starosty rozeslal bez mého vědomí a údajně na pokyn kolegyně Jandové, mě velmi znepokojil. Okamžitě jsem začala zjišťovat, co to vlastně znamená. Zároveň jsem dala veřejně najevo, že já a mí kolegové ze Změny pro Prahu 12 s převedením sběrného dvora pod Pražské služby zásadně nesouhlasíme, což jsem navíc jasně deklarovala i přes evidentní rozčílení některých mých kolegů na páteční poradě vedení radnice,“ doplňuje Daniela Rázková.

Všechny informace v letáku jsou lživé kromě jediné,“ upozorňuje Daniela Rázkové. „Pokud by dvůr Pražské služby skuteně převzaly, překladiště na směsný komunální odpad, tedy jakási druhá ďáblická skládka, by v místě mohlo skutečně vzniknout. Tomu se však zástupci za Změnu pro Prahu 12 důrazně postaví a zasadí se, aby k ničemu takovému nedošlo,“ zdůrazňuje Daniela Rázková.

Chceme občany ubezpečit, že Změna pro Prahu 12 se jako vůbec první klub na modřanské radnici mým prostřednictvím velmi důrazně proti utajovanému záměru převést sběrný dvůr v Modřanech na Pražské služby postavil a budeme takto postupovat i nadále. Proti lživým informacím obsaženým v letáku jsme navíc podali na Policii ČR trestní oznámení za šíření poplašné zprávy,“ říká jasně Daniela Rázková. „Kdyby Pražské služby dvůr převzaly, mohly by ho třeba také zrušit a to možná i kvůli realizaci dalšího developerského projektu na bytovou zástavbu. Vydání letáku svědčí o tom, že na vybudování překladiště má někdo velký zájem, a že mu byl zmařen velký byznys. Svůj názor na tuto kauzu i další dění na Praze 12 nám mohou lidé zatelefonovat nebo se s námi setkat na schůzce s občany Prahy 12 ve středu 20. listopadu v 17 hodin ve třetím patře bývalého PRIORU na Sofijském náměstí,“ dodáván na závěr Danniela Rázková.

Vlastní lživý leták si můžete prohlédnout ZDE :