Mimořádného úspěchu dosáhla starostka Daniela Rázková, když získala ocenění Komunální politik roku 2015 v kategorii Sociální projekt roku. Cenu z křišťálu, v jehož výtvarném ztvárnění dominuje červené „dobré srdce“ v dlani, a dále šek na 20 tisíc korun od jednoho ze sponzorů – firmy Elektrowin – na podporu tohoto sociálního projektu, převzala 12. 11. 2015 v budově Senátu Parlamentu ČR. Stalo se tak za přítomnosti řady významných osobností včetně předsedy senátu Milana Štěcha, ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a ministra životního prostředí Richarda Brabce.

Zdroj foto : www.praha12.cz

Do soutěže bylo možné přihlásit projekty, realizované od 1. 1. 2014 do 24. 9. 2015. Mezi důležitá kritéria hodnocení patřily například: možnost uplatnění projektu v jiných obcích, způsob financování projektu, výše vlastních a celkových nákladů – i ve vztahu k výši rozpočtu obce či města, zapojení veřejnosti do přípravy projektu a jeho realizace, případný přesah projektu mimo obec, jeho využití v rámci mikroregionu, dobrovolného svazku obcí apod.

Porotu si Daniela Rázková získala portálem pro sociální oblast Pomoc na dvanáctce. Ten vznikl ve spolupráci městské části Praha 12 a BMI sdružení pod vedením šéfredaktora Jaroslava Wintra. Portál slouží jak seniorům, tak osobám se zdravotním postižením, či rodinám, mládeži a dětem, ale i řadě dalších skupin lidí, sociálně potřebných. Unikátní je mimo jiné také tím, že realizátor projektu na základě výběrového řízení se sociálním aspektem zaměstnává tým zdravotně znevýhodněných pracovníků.

K prosazení projektu v Radě městské části Praha 12 potřebovala tehdy ještě radní pro sociální oblast Daniela Rázková mimořádnou dávku vytrvalosti. Kvůli rivalitě v radě se jí to podařilo až na 23. pokus. Soutěž o nejlepší realizovaný projekt na úrovni územní samosprávy, do které se přihlásilo na 70 komunálních politiků, vyhlásilo letos vůbec poprvé vydavatelství Profi Press s časopisem Moderní obec. Soutěžilo se v osmi kategoriích, z nichž každá měla svého vítěze. Vítězem celkovým se pak stal Petr Halada, starosta obce Kamýk nad Vltavou na Příbramsku, který zároveň obdržel titul Komunální politik roku 2015. V soutěži se prosadil se svým projektem WOSA – výchovou a vzděláváním k občanské společnosti.

Ivana Hudcová, Noviny Prahy 12 prosince 2015