Na podporu z peněz EU se může těšit vznikající Komunitní centrum K Dolům. Dvanáctka totiž patří k těm městským částem, jimž hlavní město Praha přiznalo finanční podporu z evropských dotací, určenou pro komunitní centra, vzdělávání seniorů a dětské skupiny.

Celkem osm projektů podpoří hlavní město z programu Praha – Pól růstu částkou vyšší než 51 milionů korun. V  případě Prahy 12 půjdou prostředky (8 milionů z  celkem 13,8 milionů, jež jsou potřeba) na přeměnu tzv. domu pana Krále, jehož historie sahá až do 19. století. V  současnosti velmi zchátralá budova, jež dříve sloužila mimo jiné jako školní družina, se promění v centrum, sloužící k rozvoji kulturních a spolkových aktivit a jako opora sociálních služeb a péče zejména o občany Prahy 12. Projekt bude realizován od 1. 4. 2017 do 31. 3. 2018. Nyní čeká budoucí komunitní centrum na výběr svého zhotovitele.

Jsem velmi ráda, že ve druhém volebním období, kdy se o věc zasazuji, se podaří komunitní centrum zrealizovat,“ uvítala zprávu o rozhodnutí hlavního města iniciátorka projektu místostarostka Daniela Rázková.

Ivana Hudcová, Noviny Prahy 12 březen 2017