Nepochopitelně a naprosto bezohledně byla poničena příroda v samotném centru Modřan. Firma najatá developerem pokácela vzrostlé stromy a keře v hodnotě téměř dva miliony korun v cenné lokalitě naproti Sofijskému náměstí, blízko pošty a modřanské polikliniky.

kaceni-u-dubu

Neuvěřitelné přitom je, že firma zeleň pokácela ve chvíli, kdy ještě nebyly uzavřeny četné soudní spory o stavbu Polyfunkčního centra U dubu a nemohla tak v žádném případě ani mít všechna potřebná povolení. Zcela určitě přitom neměla výjimku od Správy Chráněné krajinné oblasti Český kras ohledně zásahu do přirozeného vývoje zvláště chráněných živočichů žijících na pozemcích s čerstvě vykácenými stromy a keři. Najatá firma ani nekácela na pozemcích investora, ale hlavního města Prahy.
19. září 2010 se kvůli tomu uskutečnil happening občanů Prahy 12, kterým není lhostejný přístup místní radnice k ochraně životního prostředí  a jsou pobouřeni jednáním radnice, která něco takového umožnila, navíc v podstatě pár dní před komunálními volbami, před kterými politici a strany z vedení radnice slibují pravý opak – tedy že zeleně nebude ubývat a že budou informovat občany o chystaných stavebních záměrech.
Sdružení občanů Prahy 12 podalo už loni v prosinci námitku ke konceptu územního plánu Hlavního města Prahy, aby pozemky, o které jde, zůstaly vedeny jako zelená plocha a byl tak zachován přírodní biotop pro zvláště chráněné živočichy.

V době, kdy byly podle našeho názoru protiprávně pokáceny stromy v srdci Modřan, bylo navíc sporné, zda má developer ještě platnou smlouvu s městskou částí. Na Policii ČR bylo také podáno trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření na trestný čin porušování povinností při správě cizího majetku.

Michal Pinc a Ivan Číla
kandidáti Změny pro Prahu 12

kaceni-zelene_3

„Co na srdci……to na jazyku“….jinak beze slov !!

 

kaceni-u-dubu_2 

K danému tématu se zároveň začly vyjadřovat různé zpravodajské deníky. Publikované články k tématu najdete v naší Časti „Bylo napsáno – Developerský projekt U DubuZDE