Projekt finské společnosti YIT – Skandinávské bydlení před poliklinikou.

Noviny Prahy 12, listopad 2012

Předklad pro tisk :

Skandinávské bydlení před poliklinikou. A navíc 15 milionů pro Prahu 12

Patnáct milionů korun, z toho deset na vybudování nové kanalizace a pět milionů na opravu bývalé školní družiny K dolům, nabídl městské části Praha 12 finský developer YIT. Tato společnost odkoupila projekt Modřanská alej, v jehož rámci má v místě před poliklinikou vyrůst projekt s šesti domy s 231 byty a k nim garážová i parkovací stání. Stavební úřad o této výstavbě rozhodl již v minulém volebním období v březnu 2010.

„Finská společnost přišla za představiteli městské části s nebývale velkorysou nabídkou a s tím, že kromě výstavby nových bytů přispěje významnou sumou na rozvoj obce, která by mohla pomoci těm částem Prahy 12, kde zatím není vybudována kanalizace,“ řekla o štědré nabídce YIT radní Daniela Rázková.

Developer YIT, který už v Praze realizuje projekt v Braníku a má zájem rozšířit své aktivity v celé České republice, by svým jednáním se zástupci městské části mohl být příkladem i pro české developery, pro které někdy ohleduplnost vůči sousedům jejich projektu není prvořadou prioritou.

Serióznost YIT podtrhuje, že o investici v Praze 12 má zájem společnost ze země, která patří mezi ty s nejvyšší kvalitou života a zároveň nejnižší mírou korupce. „Pět milionů korun je developer připraven poskytnou na vybudování komunitního centra v centru starých Modřan v blízkosti kostela. První komunitní centrum v Praze 12, které by sloužilo zejména seniorům a dětským skupinám, by vzniklo v bývalé školní družině K dolům, která za posledních patnáct let velmi zchátrala,“ popsala výsledek jednání s vedením finské společnosti radní Daniela Rázková.

Projekt firmy YIT podpořila při setkání se starostou Prahy 12 Petrem Prchalem a radní Rázkovou finská velvyslankyně Päivi Hiltunen-Toivio.  Za finskou vládu popřála společnosti YIT,  aby se s projektem skandinávského bydlení prosadila a dostala mezi nejsilnější developery v České republice.

Finský developer také při jednání slíbil, že přepracuje původní projekt Modřanské aleje před poliklinikou, tak aby byl více přijatelný pro dosavadní kritiky projektu. Radní Prahy 12 dostali nabídku společnosti YIT na stůl v říjnu.

Otištěná verze

Skandinavske bydleni pred poliklinikou