Výměna oblečení spojuje všechny generace – zažijte netradiční odpoledne v domově pro seniory.

Pokud Vám oblečení, které už nenosíte, zabírá jen místo ve skříni, neváhejte jej přinést na v pořadí 10. jubilejní akci společensky prospěšného projektu Výměna oblečení, která proběhne v sobotu 27. dubna 2013 tentokrát v Domově pro seniory Malešice, Rektorská 577, Praha 10. (Mapa ZDE). Přijďte podpořit myšlenku smysluplného společenského konzumu a na oplátku si můžete odnést jiné kousky oblečení, které Vám padnou do oka, a také dobrý pocit, který tato charitativní akce přináší.

Vymena obleceni_LogoVýměna oblečení je společensky prospěšný projekt, který funguje od března roku 2009. Smyslem projektu, který probíhá vždy 2x do roka (na jaře a na podzim), je charitativní odpoledne, kde si lidé mohou zdarma vyměnit oblečení, které již nechtějí nosit, doplňky i hračky a dekorační předměty. Na akci je dále možné přinést kosmetiku a další hygienické potřeby, které jsou spolu se zbylým oblečením následně předány konkrétnímu nemocničnímu nebo neziskovému zařízení, které akutně potřebuje naši pomoc.

Za celou dobu fungování již Výměna oblečení opakovaně pomohla např. Psychiatrické léčebně Bohnice, Kojeneckému ústavu v Krči, Dětskému domovu v Dolních Počernicích, i Ústavu Vincentinum ve Šternberku. Nově se Výměna oblečení koná v domovech pro seniory, což nám umožňuje aktivní zapojení cílové skupiny dříve narozených do našich aktivit. Po poslední velmi úspěšné Výměně oblečení v Domově pro seniory Chodov jsou již v plném proudu přípravy na nadcházející jarní akci, která se uskuteční v Domově pro seniory Malešice.

Na co se můžete těšit? Mimo samotnou možnost výměny oblečení, tedy koncentrovaného lovení nových modelů, je připraven doprovodný kulturní program přinášející osvědčenou kombinaci hudby a občerstvení. K doladění Vašeho nového outfitu budou nově k dostání tašky, které exkluzivně pro Výměnu oblečení šijí klienti chráněné dílny Bona o.p.s. Tyto tašky jsou vyrobeny z látek, které se vybraly na podzimní Výměně oblečení.

Vymena obleceni_Photo 1

Pro více informací o projektu se podívejte na webové stránky : www.vymena-obleceni.cz, popř. na Facebooku : www.facebook.com/vymenaobleceni . Případné dotazy k našim aktivitám Vám rádi zodpovíme na e-mailu: info(at)vymena-obleceni.cz.

Těšíme se na Vás 27. dubna 2013 v Domově pro seniory Malešice a předem Vám děkujeme za Vaši účast a veškeré prostředky, kterými se snažíte spolu s námi přispívat udržitelnému rozvoji naší společnosti. Všichni jste srdečně zváni.

Za organizační tým Výměny oblečení,
Markéta Borecká, Lucie Jonášová, Soňa Valčíková a Zdeněk Kresl