Prosinec 23rd, 2010PF 2011

Vážení čtenáři a příznivci Modřanských novin, Vážení spoluobčané

S blížícím se koncem roku 2010 bychom Vám všem chtěli touto cestou popřát šťastné a veselé Vánoce, hodně štěstí, zdraví a osobních úspěchů v  nadcházejícím roce 2011.

Redakce Modřanských novin

lipina_kaplicka

 

Vážení čtenáři, milí spoluobčané a sousedé, příznivci a voliči „Změny pro Prahu 12“

logotyp_zmenaVěřte, že některým z nás patová situace po volbách a během vyjednání způsobila nejednu bezesnou noc. Zejména zvolení zastupitelé „Změny pro Prahu 12“, kteří si velice dobře uvědomovali a uvědomují riskantní rozhodnutí volby starosty během včerejšího zastupitelstva potřebovali k jeho realizaci skutečně bezmeznou odvahu.

Co chceme je prosadit změny, které jsme Vám, našim voličům slíbili a které od nás nepochybně očekáváte. Pokud jsme nechtěli, aby skupina „Hána a spol“ nadále pokračovala a následující 4 roky dokončila vše co započala a ještě zahladila stopy, nebylo za daného rozložení sil jiné řešení.

Jeden náš čtenář ve svém e-mailu velice dobře povolební situaci zhodnotil :

Povolební situace na Praze 12 byla zhruba následující :

Buď pokračovat s dosavadním starostou P.Hánou (ODS + TOP09, dříve SNK tzn. 17 hlasů z 35ti) v dosavadní klientelistické politice radnice brutálních developerských projektů a zakázek napojených na „kamarády“, jejichž bezohlednost a bezskurpulóznost se v posledních dvou letech výrazně zhoršila nebo se pokusit zvolit úplně jiné vedení radnice a zakázky uzavřené za vedení pana Hány zveřejnit a rozkrýt. Jiná cesta, než přes  Františka Adámka bohužel nebyla.

…jen pro všeobecnou informaci, podmínkou v koaliční smlouvě ODS např. mj. bylo neotvírat a nerozporovat smlouvy a developerská řízení, uzavřená v posledních pěti letech….proč ? (pozn. redakce)

Poslední variantou bylo samozřejmě nechat politiku politikou, jít si svojí cestou, nevyčuhovat z řady a s pohledem přes „vykrmené prase v našem chlívku“ nechat ostatní politické strany bez rozdílu rozhodovat a nechat je ať si dělají, co chtějí.

Většina z nás by asi zvolila tuto poslední variantu.

Změna pro Prahu 12 ne, a jsem jim za to vděčnný. Je to totiž alespoň nějaký pokus aktivity naší radnici zásadně změnit….a to za cenu starostování s Adámkem a jeho zvolení s podporou hlasů KSČM a VV.

Nicméně Vás mohu jako občan a obyvatel Prahy 12 ujistit, že občanský demokrat Hána by další volební období byl mnohem horší…..

Na závěr bychom chtěli ještě říci, že do stávajícího rozhodnutí „Změnu pro Prahu 12“ vysloveně vehnal způsob jednání TOP09, s kterou jsme měli vážný zájem uzavřít koalici.

Byl to kolotoč několikerých jednání se závěry, které však na druhý den obrátily o 90° a neplatily, protože dle slov hlavní vyjednavačky Heleny Chudomelové, ….ODS si koalici se „Změnou“ v žádném případě nepřeje. To jen utvrdilo úzkou vazbu mezi stávajícím osazenstvem ODS a TOP09, které doposud ovládalo radnici Prahy 12 a kterou jsme chtěli rozetnout.

Ještě jednou se budeme opakovat, nicméně věřte nám, že naše rozhodnutí na včerejším jednání zastupitelstva nebylo vůbec jednoduché. Věříme, že pokud se na celou situaci podíváte z jiného úhlu a zejména s chladnou hlavou, naše kroky jistě pochopíte.

Vaši podporu v této chvíli potřebujeme více než kdy předtím.

Děkujeme Vám

Vaše „Změna pro Prahu 12“

radnice-praha-12

Foto : „www.modranskyweb.cz

Změna pro Prahu 12, ČSSD a Věci veřejné odblokovaly patovou situaci ve volbě starosty a rady Městské části Praha 12. Na dnešním jednání Zastupitelstva MČ Praha 12 došlo ke zvolení nové Rady Městské části Praha 12 ve složení:

starosta  :  Bc. František Adámek /ČSSD/

zástupci starosty :  Bc. Jan Marhoul, B.A. /ČSSD/, Ing. Eva Tylová /Změna pro Prahu 12, Marek Rejman /Změna pro Prahu 12, Jana Knoblochová /VV/

radní :  Ing. Petr Serafín /ČSSD/, Jaroslav Dvořák /ČSSD/, PhDr. Daniela Rázková /Změna pro Prahu 12/, Ing. Ivana Kyliánová Matoušková /VV/.

Průtahy způsobilo odmítavé stanovisko ODS a TOP 09 jednat s ostatními demokratickými stranami, přestože jak ČSSD tak Změna pro Prahu 12 opakovaně deklarovala vůli ke spolupráci na širší koalici.

Nová radnice je vedena dříve opozičními stranami slibujícími změnu spočívající v otevřené informovanosti občanů a korektním územním rozvoji městské části.

Vstup Změny pro Prahu 12 do rady městské části je příkladem dobrého výsledku občanských hnutí a iniciativ v letošních volbách, která se v celostátním měřítku stala vítězi letošních komunálních voleb.

Zastupitelé zvolení za ODS a TOP 09 situaci v průběhu jednání nezvládli a opustili jednací místnost, čímž ohrozili schválení rozpočtového provizoria pro rok 2011 a tím chod městské části. Současně tak vyjádřili svůj postoj k občanům, kteří je zvolili a jejichž zájmy by měli zastupovat a prosazovat.
V závěru vystoupil jeden z bývalých starostů městské části a označil jejich chování za vrchol arogance ke svým voličům.

Za koalici Změna pro Prahu 12, ČSSD a VV

Bc. Jan Marhoul, předseda klubu ČSSD
PhDr. Daniela Rázková, předsedkyně klubu Změna pro Prahu 12
Jana Knoblochová, Věci veřejné
Ing. Ivana Kyliánová-Matoušková, bez politické příslušnosti, kandidovala za Věci veřejné.
 

 

V úterý 14. 12. 2010 od 16:00 se v Kulturním zařízení Písková 126, Praha 4-Modřany koná 2. zasedání zastupitelstva Městské části Praha 12.

Pozvánku naleznete ZDE.

Naše městská část je poslední v Praze, kde ještě nebylo po volbách ustaveno nové vedení radnice včele se starostou, přestože výsledky voleb sestavení funkční radnice umožňují.

„Změna pro Prahu 12“ proto odeslala na oblastní sdružení ODS Praha 12 i jejich jednotlivým zastupitelům otevřený dopis, který předkládáme na Modřanských novinách k nahlédnutí ZDE.

Jsme přesvědčeni že změna postoje ODS může přispět k sestavení funkční koalice pro období 2010 – 2014.


© 2007 Modřanské noviny | iKon Wordpress Theme by Windows Vista Administration | Powered by Wordpress