Jednou z nejhlouběji zakořeněných lidských tužeb je touha být opatrován a chráněn. Na téma bezpečí jsem obdržela řadu dopisů a podnětů a spolu s policií se snažíme zaměřit na místa, kde se necítíte být dostatečně chráněni.

Zprávu o tom, jak je na tom Praha 12 podle vyhodnocení statistiky kriminality za loňský rok 2015, jsem obdržela před pár týdny. Vyplývá z ní, že největším problémem je majetková trestná činnost. Jde často o vloupání do parkujících motorových vozidel nebo do domů a bytů, sklepů či garáží.

Protože mi červeně vyznačená pole na bezpečnostní mapě Prahy 12 dělají starosti, po- žádala jsem ředitele Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 Mgr. Gejzu Ulehlu o rady, jak kriminalitě společně lépe předcházet.

V dnešním a následujícím čísle našich novin proto najdete několik praktických rad, jak předejít škodám na svém majetku nebo jeho úplné ztrátě.
Nechceme vás zklamat ve vašem očekávání, ale výsledek nedokážeme zajistit bez vás. Proto doporučujeme vzít si k srdci níže uvedená preventivní opatření. I když naše schopnost rozlišovat mezi kvalitním a nekvalitním zabezpečením roste, stále platí, že správně je zabezpečen pouze jeden objekt z deseti.

Posílám zároveň poděkování těm z vás, kteří nám s udržením vlastního bezpečí pomáháte.

Daniela Rázková, starostka Prahy 12 (Noviny Prahy 12 duben 2016)

Skvělého výsledku v krajském kole soutěže Zlatý erb 2016 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí dosáhla naše městská část. Na slavnostním večeru 22. března 2016 v rezidenci pražské primátorky za osobní účasti Adriany Krnáčové převzali zástupci naší radnice hned dvě ceny.

Zdroj foto : www.praha12.cz

Třetí místo v kategorii Nejlepší elektronická služba získal náš portál Pomoc na dvanáctce. Společně s vedoucím odboru IT Vojtěchem Pauchem a vedoucí tiskového oddělení Ivanou Hudcovou cenu převzala starostka Daniela Rázková. (Ta před časem obdržela za tentýž portál Křišťálové srdce coby Komunální politik roku 2015 v kategorii Sociální projekt.) Už s oceněním v ruce v krátkém proslovu připomněla, že předklad s návrhem tohoto projektu se jí podařilo prosadit v Radě MČ až na dvacátý třetí pokus.

Druhé místo v kategorii Nejlepší webové stránky města pak převzal místostarosta Robert Králíček, do jehož gesce na radnici spadá mimo jiné i sféra IT, doprovázený opět Vojtěchem Pauchem a tajemníkem úřadu Tomášem Hejzlarem. Při svém krátkém projevu poděkoval oběma zúčastněným a celému skvělému realizačnímu týmu v Praze 12, který se na správě a rozvoji webu soustavně podílí. Poděkoval také všem politikům a úředníkům, kteří se jakkoliv věnují rozvoji informačních technologií ve veřejném sektoru, neboť dle jeho zkušeností je tu opravdu velký prostor pro zlepšení a tento sektor je ze strany politiků stále ještě opomíjen.

V první z uvedených kategorií vycházela porota z následujících hodnotících kritérií: zveřejňování povinných informací, úřední deska, doporučené a doplňkové informace, použitelnost webu (jeho ovládání, navigace a přehlednost stránky), výtvarné zpracování, bezbariérová přístupnost, podpora IPv6 a DNSSEC a podpora zobrazení na mobilních zařízeních. Ve druhé kategorii hrály při hodnocení zásadní roli dva aspekty – užitečnost služby a inovativnost řešení.

Leckoho mohla překvapit přítomnost řady teenagerů v sále. Jednalo se o vítěze tří cen z kategorie mladých – studenty středních škol. „Nebylo by nějaké děvče?“ zažertovala při jejím vyhlašování primátorka Krnáčová, protože onu téměř desítku úspěšných tvořili pouze chlapci.

V tomto již 18. ročníku Zlatého erbu se krajská kola konala celkově po třinácté. Vedle výše uvedených kategorií se přitom soutěžilo ještě ve třech dalších – Nejlepší webové stránky obce, Skokan roku a Cena veřejnosti. Celorepublikoví vítězové budou vyhlášeni 4. Dubna 2016 v Hradci Králové.

Ivana Hudcová, Noviny Prahy 12 duben 2016


© 2007 Modřanské noviny | iKon Wordpress Theme by Windows Vista Administration | Powered by Wordpress