Vážení čtenáři, milí spoluobčané a sousedé, příznivci a voliči „Změny pro Prahu 12“

logotyp_zmenaVěřte, že některým z nás patová situace po volbách a během vyjednání způsobila nejednu bezesnou noc. Zejména zvolení zastupitelé „Změny pro Prahu 12“, kteří si velice dobře uvědomovali a uvědomují riskantní rozhodnutí volby starosty během včerejšího zastupitelstva potřebovali k jeho realizaci skutečně bezmeznou odvahu.

Co chceme je prosadit změny, které jsme Vám, našim voličům slíbili a které od nás nepochybně očekáváte. Pokud jsme nechtěli, aby skupina „Hána a spol“ nadále pokračovala a následující 4 roky dokončila vše co započala a ještě zahladila stopy, nebylo za daného rozložení sil jiné řešení.

Jeden náš čtenář ve svém e-mailu velice dobře povolební situaci zhodnotil :

Povolební situace na Praze 12 byla zhruba následující :

Buď pokračovat s dosavadním starostou P.Hánou (ODS + TOP09, dříve SNK tzn. 17 hlasů z 35ti) v dosavadní klientelistické politice radnice brutálních developerských projektů a zakázek napojených na „kamarády“, jejichž bezohlednost a bezskurpulóznost se v posledních dvou letech výrazně zhoršila nebo se pokusit zvolit úplně jiné vedení radnice a zakázky uzavřené za vedení pana Hány zveřejnit a rozkrýt. Jiná cesta, než přes  Františka Adámka bohužel nebyla.

…jen pro všeobecnou informaci, podmínkou v koaliční smlouvě ODS např. mj. bylo neotvírat a nerozporovat smlouvy a developerská řízení, uzavřená v posledních pěti letech….proč ? (pozn. redakce)

Poslední variantou bylo samozřejmě nechat politiku politikou, jít si svojí cestou, nevyčuhovat z řady a s pohledem přes „vykrmené prase v našem chlívku“ nechat ostatní politické strany bez rozdílu rozhodovat a nechat je ať si dělají, co chtějí.

Většina z nás by asi zvolila tuto poslední variantu.

Změna pro Prahu 12 ne, a jsem jim za to vděčnný. Je to totiž alespoň nějaký pokus aktivity naší radnici zásadně změnit….a to za cenu starostování s Adámkem a jeho zvolení s podporou hlasů KSČM a VV.

Nicméně Vás mohu jako občan a obyvatel Prahy 12 ujistit, že občanský demokrat Hána by další volební období byl mnohem horší…..

Na závěr bychom chtěli ještě říci, že do stávajícího rozhodnutí „Změnu pro Prahu 12“ vysloveně vehnal způsob jednání TOP09, s kterou jsme měli vážný zájem uzavřít koalici.

Byl to kolotoč několikerých jednání se závěry, které však na druhý den obrátily o 90° a neplatily, protože dle slov hlavní vyjednavačky Heleny Chudomelové, ….ODS si koalici se „Změnou“ v žádném případě nepřeje. To jen utvrdilo úzkou vazbu mezi stávajícím osazenstvem ODS a TOP09, které doposud ovládalo radnici Prahy 12 a kterou jsme chtěli rozetnout.

Ještě jednou se budeme opakovat, nicméně věřte nám, že naše rozhodnutí na včerejším jednání zastupitelstva nebylo vůbec jednoduché. Věříme, že pokud se na celou situaci podíváte z jiného úhlu a zejména s chladnou hlavou, naše kroky jistě pochopíte.

Vaši podporu v této chvíli potřebujeme více než kdy předtím.

Děkujeme Vám

Vaše „Změna pro Prahu 12“