logo_eea-grants

Po čtyřech měsících byla  slavnostně otevřena rekonstruovaná Jednotka intenzivní a resuscitační péče (dále JIRP) na Pediatrické klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice. Součástí pracoviště jsou i dva izolační boxy, jejichž vybavení umožní poskytovat  resuscitační nebo intenzivní péči dětem, které se v průběhu infekční a/nebo vysoce nakažlivé nemoci ocitly v kritickém stavu a vyžadují podporu nebo náhradu životních funkcí.

Jednotka intenzivní péče byla dosud umístěna v ne zcela vyhovujících prostorech a nevytvářela optimální prostor jak pro pacienty a jejich rodiče tak pro zdravotníky. Nyní je ale JIRP již vybaven nejmodernějšími zdravotnickými technologiemi, které dávají našim odborníkům prostor pro nejlepší péči o malé pacienty. V současné době jde o jediná pediatrická lůžka resuscitační péče v České republice, která  splňují nejpřísnější hygienicko–epidemilogická kriteria pro léčbu infekčních onemocnění („biosafety level 3“).

 

Rekonstrukce na Pediatrické klinice probíhala od října 2009, stála 19,5 milionu korun a byla financována z projektu Finančního mechanismu EHS + Ministerstva zdravotnictví ČR a vlastních prostředků FTNsP. O získání tohoto grantu jsme museli bojovat v konkurenci dalších fakultních pracovišť a jiných zdravotnických zařízení. Jeho kvalita jak ve fázi přípravy  tak ve fázi realizace byla dárci velmi oceněna.

I když nikomu z čtenářů nepřeji, aby náš JIRP poznali zblízka, mohu všechny ujistit, že jsme pro případ potřeby vybaveni na nejmodernější úrovni jak přístroji tak odborníky.

MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA
Náměstek ředitele pro léčebnou péči FTNsP

 

pediatrie_jip_a     pediatrie_jip_b