skauting

Skauti z Modřan, stejně jako skauti z dalších více jak 250 měst z celé republiky, pořádají po celé září a říjen řadu akcí pro veřejnost. Děti které na akce přijdou mají možnost zažít neuvěřitelné dobrodružství v podobě her, soutěží, show a netradičních sportů. Skauti z Modřan připravili pro veřejnost nejvíce akcí v celé republice! Všichni se mohou těšit na druhý ročník úspěšné veřejné výpravy, na dva dětské dny a někteří z těch menších také na skautský den ve školní družině. Skauty z Modřan bude možné potkat také na Dni volnočasových aktivit Prahy 12 a v listopadu organizují společně s KC „12“ strašidelný les.

Na veřejné výpravě, 11.9.2010, poznají děti především z prvního stupně ZŠ jak nádhernou přírodu mají hned za domem – v Modřanské rokli a že procházka v ní vůbec nemusí být nudná a otravná. Na Dni volnočasových aktivit a na dětských dnech se děti při mnoha hrách a prohlídce fotografií z činnosti přesvědčí, že být skautem stojí za to. Ve strašidelném lese pak zjistí, že strašidla sice existují, ale rozhodně nekoušou.

Září je pro skauty – stejně jako pro školy – důležitým momentem. Je to začátek nového roku, všechno se rozjíždí na novo a děti se právě v září mohou přidávat do skautských oddílů, kde mají možnost zažít nejen neuvěřitelné dobrodružství, ale především vyrůstat v bezpečném a kamarádském prostředí, podívat se za hranice, sáhnout si na GPSku nebo foťák, naučit se hrát fér a umět pracovat v týmu.

skauti_modrany_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve skautských oddílech v celé republice vyrůstá na 30 000 dětí a neustále přibývají nové. Je to především díky tomu, že se snažíme program dělat pro dnešní děti atraktivní a respektujeme prověřené hodnoty jako je kamarádství a čestnost.

skauti_modrany_2

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence. V Modřanech existuje skauting již od roku 1933 a v nedávné době tedy oslavil třičtvrtěstoletí své existence. Více informací o skautech z Modřan, včetně kontaktů na oddíly, podrobných informacích o všech chystaných akcích pro veřejnost a informací, o skautských dnech ve školních družinách lze nalézt na www.modrany.skauting.cz.

Přehled skautských oddílů v Modřanech neleznete ve formátu PDF ZDE