Několik stovek podpisů přibylo pod peticí proti kácení na lokalitě U Dubu v Modřanech. Občané měli dosud možnost podepsat petici u petičního stánku na Sofijském náměstí přímo proti místu kácení, na Obchodním náměstí, u obchodních center Labe a Jasná. Občané se u petičního stánku zastupitelů za Změnu pro Prahu 12 ptali i na další problémy…. 

petice-sofijskepetice-jasna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Kamýku se zajímali o další osud základní školy K lesu, která byla pronajata Prague British School. Rodiče pronájem nepovažují za výhodný, stěžovali si, že jejich děti musí chodit do jiných čtvrtí do školy přes nebezpečné přechody nebo je musí doprovázet či do školy vozit. Zastupitelé za Změnu pro Prahu 12  proti nevýhodnému pronájmu vystupovali a pod hrozbou medializace zablokovali na zastupitelstvu přípravu prodeje školy.
Tématem častých dotazů u Labe byla problémová výstavba Kauflandu, kterému byla stavebním úřadem  udělena výjimka ze vzdálenosti od nejbližšího obytného domu. Zastupitelé za Změnu pro Prahu 12  nejsou obecně proti výstavbě Kauflandu, ale proti jeho umístění v bezprostřední blízskosti obytného domu a navíc v oblasti, kde je již řada supermarketů. Občané v ostatních oblastech Prahy 12 nemají na rozdíl od této oblasti dostatečné možnosti nákupu a nikdo to neřeší.
Na Obchodním náměstí se občané oprávněně ptali kam zmizel starobylý ráz Modřan,  proč byl zastavěn výhled na kostel a nejstarší modřanskou školu?

Máte rovněž zájem podpořit petici proti kácení stromů v lokalitě U Dubu ? Nesouhlasíte s některými rozhodnutími současné radnice na Praze 12 ? Pokusme se to společně změnit…..kontaktujte nás.