Po šíleně dlouhých 16 letech byl dnes už bývalý starosta Prahy 12 Petr Hána  nucen odejít do opozice, do které se mu opravdu nechtělo. Jak je jeho zvykem prskal, kopal kolem sebe, ale poté, co mateřskou modřanskou ODSku přivedl k historicky nejhoršímu volebnímu výsledku, mu nic jiného nezbylo.

Foto :Modřanské noviny

Dravě se ujal role opozičního lídra, k jeho smůle však i v této roli vypadá mírně řečeno divně. Hánův profesní život se po modřanském krachu přesunul do sídla Magistrátu hl.m. Prahy na Mariánském náměstí, kde k jeho štěstí opět chytnul výhodnou trafiku a na plný úvazek zde zastává funkci předsedy dopravního výboru pražského zastupitelstva za nějakých pár desítek tisíc měsíčně. Podle oficiálních internetových stránek Magistrátu hl.m. Prahy jednou měsíčně předsedá schůzi výboru a to, co vlastně na Magistrátu dělá po zbytek času, ví zřejmě jen on sám….. Možná i nic ?

S o to větší vervou se Hána pustil do role opozičního lídra v zastupitelstvu Prahy 12.  Až sem, kromě otazníků, jakou šílenou dřinu musí ve své funkci předsedy dopravního výboru na Magistrátu Prahy zvládat, by se mohlo zdát vše v pořádku. Nezasvěcený člověk si řekne, že opozice je v demokraticky zvoleném zastupitelstvu potřeba a má pravdu. Názory opozice jsou skutečně důležité. Ovšem hodně záleží na tom, kdo opozici vede a co konkrétně v opoziční roli říká.

Z Hány se jako mávnutím kouzelného proutku najednou stal velký ludumil, spasitel světa a zastánce utlačovaných !? Pranýřuje nové vedení radnice slovy „cenzura, návrat starých časů a straší rudou diktaturou proletariátu“. Ke své škodě však v roli opozičního lídra ztrácí paměť. Paměť na to, jak se během své mírně řečeno hrůzovlády choval on.

Najednou zapomněl na to, jak léta ignoroval názory obyvatel své městské části, jak záměrně před svými občany zatajoval informace například o důležitých stavebních projektech (lze průkazně zdokumentovat na několika konkrétních případech), jak veřejně a mnohdy nechutně urážel a vyhrožoval představitelům opozice.  Ve výčtu jeho nekalostí by se samozřejmě dalo pokračovat do nekonečna, ale nemělo by to smysl. Hána, který léta v radničních novinách nepřipustil jiný názor než svůj a sám zneužíval svou pravidelnou rubriku ke kritice svých odpůrců dnes na schůzích modřanského zastupitelstva káže o morálce a demokracii. Zapomíná přitom veřejnosti sdělit, že současné vedení radnice nabízí opozici dosud nevídané: v oficiálním radničním periodiku, byť stručně, prezentovat své názory například na velký stavební projekt na pozemcích bývalého modřanského cukrovaru. Představitelům opozice z dob „JEHO vlády“ se o tom mohlo jenom zdát.

A co víc. Dokonce svolává mimořádná zastupitelstva kvůli údajné cenzuře, které se v minulých letech, možná „nevědomky“ ? sám běžně dopouštěl ?  Může se přetrhnout, aby zabránil v jeho mysli vykonstruované a v realitě neexistující diskriminaci obyvatel Komořan, před kterými přitom před lety slušně řečeno zamlčoval podstatné informace o důležitých stavebních projektech a podobně. Následně mluví o ignoranci opozice, ON, který v zastupitelstvu za léta jeho vládnutí nenechal opozici projít téměř žádný rozumný návrh.

Nevěříte? Přijďte se podívat ! Stojí to za to! Možnost budete mít již v úterý 22. března od 17 hodin v kulturním zařízení v Pískové ulici, kde se uskuteční další řádná schůze.  

Prostě bývalý modřanský vládce Hána je skutečný tragikomik, který je k smíchu… nebo k pláči ??? Mnoho modřanských obyvatel dnes říká : „…hlavně, že už Beton není na radnici, konečně je na radnici po 16 letech Hánovlády ZMĚNA !…“