Mateřská škola Srdíčko se během letních prázdnin promění v dějiště plné her, zábavy a rozmanitých aktivit v angličtině. Ano, řeč je o příměstských jazykových táborech Wattsenglish, které si získávají čím dál větší oblibu nejen u dětí, ale i u rodičů. Ti jsou velmi rádi, že jejich dítko má i o prázdninách o kvalitní program postaráno.

Uspořádat v naší školce jazykové tábory jsme se rozhodli hlavně proto, že jsme moc spokojení s kroužky Wattsenglish,“ uvádí ředitelka mateřské školy Mgr.Radana Mikšová. Děti mají totiž možnost navštěvovat angličtinu s rodilým mluvčím v rámci běžného programu školky.Rodilí mluvčí mají k dětem vynikající přístup. Umějí je stimulovat, motivovat, dokážou ocenit konkrétní reakci a pochválit děti za sebemenší snahu,“ uznává práci rodilých mluvčích Mgr.Radana Mikšová.

Školka již 2.  rokem spolupracuje se společností Wattsenglish, která vytvořila ucelenou metodiku výuky angličtiny pro nejmenší. „Díky rodilému mluvčímu se děti ocitají v přirozeném bilingvním prostředí a vůbec si neuvědomují, že se vlastně učí,“ vysvětluje princip metodiky ředitel Wattsenglish Marek Kadlec. „Velkou výhodou tohoto programu je návaznost angličtiny na několika pražských základních školách, kde jsou rodilí mluvčí ze společnosti Wattsenglish integrováni přímo do hodiny angličtiny,“ říká Kadlec. 

Nejinak tomu je i na příměstském táboře. Rodilý mluvčí i český učitel se starají o celodenní program, který se pokaždé nese v trochu jiném duchu. Jednou se děti přemění třeba na piráty, podruhé budou závodit na olympiádě, potřetí se ocitnou na maškarním bále. A přitom se budou neustále bavit anglicky a ještě si u toho užijí spoustu legrace. Příměstské tábory mají tu výhodu, že děti po celý týden docházejí ráno do prostor školky a rodiče si je odpoledne vyzvednou. „Ne všechny děti chtějí být odloučeni od rodičů. Chtějí na noc zůstat doma a v klidu se tak těšit na další táborový den,“ doplňuje ředitelka mateřské školy.

Mateřská škola nabízí pro konání tábora vynikající podmínky. Nachází se v klidné lokalitě plné zeleně; táborníci se mohou vypravit za dobrodružstvím do lesa Kamýk či Modřanské rokle. Kromě herny a veškerého vybavení mohou děti využít krásnou prostornou zahradu. A pokud bude sluníčko hodně pálit, mohou se osvěžit pobíháním v mlhovišti. Stromy na zahradě poskytují příjemný stín.

Tábory jsou určené pro děti od 5 do 10 let a uskuteční se ve dvou termínech: 11. – 15. 7. 2011 a 18. – 22. 7. 2011. Přihlásit se na ně mohou děti mateřských i základních škol z celé Prahy, a to prostřednictvím online formuláře ZDE.

Jana Kramářová