Tisková zpráva Změny pro Prahu 12

Je ODS nezávislá ? Nebo už je součástí TOP09 ? Vůdčí politik ODS se stal asistentem v kanceláři starosty za TOPO9. Je to otevřená politická korupce  za bílého dne? Starosta za TOP09 si platí koaličního partnera na radnici a přitom dělá, že o tom nic neví.

Ex Starosta & Starosta

já, já, já, jenom já…

Zdroj foto : web praha12.cz

Petr Hána je vyvolený. Už nepotřebuje volby. Nepotřebuje voliče.

Nemusí být volen, a přitom je zase v kanceláři starosty. Natrvalo? Dlouholetý starosta prohrál volby a nedostal se do první koalice na radnici a podruhé se nedostal mezi řádné uvolněné radní, a tak se stal zaměstnancem úřadu. Smlouva a dohoda s Petrem Hánou, bývalým starostou Prahy 12, byla utajena a podepsána v pátek 27. září. Dle smlouvy byl nástup Petra Hány do kanceláře starosty naplánován nečekaně rychle, s odstupem jednoho pracovního dne, a to dnes, 1. října.

Ztratil Petr Hána svou nezávislost?

Informaci o smlouvě a dohodách mezi tajemníkem úřadu Martinem Rothem a bývalým starostou Petrem Hánou nejsou nijak vysvětleny. Vše proběhlo v tajnosti. V návrhu na přijetí pracovníka Petra Hány, je uvedeno, že kvalifikační předpoklady na pracovní pozici, kterou má pan Hána zastávat, nejsou splněny. Tajemník úřadu Martin Roth uzavřením smlouvy s Petrem Hánou jedná v rozporu s vládním nařízením etického kodexu zaměstnanců úřadu. Je velmi neobvyklé, že pracovní smlouva Petra Hány je uzavřena na dobu neurčitou bez výběrového řízení, zatímco při projednávání organizačního řádu bylo uvedeno, že pozice v kanceláři starosty budou obsazeny pouze do konce volebního období. Přestože Petr Hána nemá potřebnou kvalifikaci, byl mu okamžitě přidělen vysoký osobní příplatek, který se dává po zkušební době. Je to ukázkový příklad plýtvání s veřejnými prostředky.

Lze navíc  očekávat, že z pozice kanceláře starosty bude Petr Hána opět ovládat chod radnice jako za doby jeho šestnáctiletého působení. Z dlouholetého politika máme zaměstnance, který bude v kanceláři starosty již natrvalo a beze strachu z voličů. Dlouholetý podřízený Petra Hány, tajemník Martin Roth, nyní zaměstnal svého dlouholetého nadřízeného, Petra Hánu. Nyní ještě zbývá prověřit procesní a formální platnost uzavřené smlouvy.

Petr Hána z místa starosty neodešel s dobrými výsledky pro rozvoj městské části, proto také nezískal přízeň občanů. Ti ho odsunuli na chvost kandidátky. Zůstaly po něm pouze občany nevítané developerské projekty, jejichž výstavba je obestřena nejasnostmi a soudními procesy. Jako příklad uvádíme projekt s černou stavbou od Central Groupu na sídlišti Kamýk, problematická zástavba v centru městské části u polikliniky, trvalé zakrytí pohledu na kostel na Obchodním náměstí nebo trasování dálničního přivaděče s černou stavbou „mostu od nikud nikam“ v Komořanech.

Hana-asistent

Petr Hána – asistent, oficiální web Prahy 12.

Černý Petr po Petrovi Hánovi zůstal také v Dopravním podniku hl.m. Prahy, kde byl dlouhá léta v představenstvu. Dopravní podnik hl.m. Prahy je nyní před krachem, jak prohlásil minulý týden v televizi současný pražský primátor.

Za klub Změny pro Prahu 12 – PhDr. Daniela Rázková

V tiskové zprávě jsme použili obrázek z webu „matyldarasmussen.com“