Máme štěstí, protože nás slunce líbalo na tváře celé léto, i to babí. Až tak moc, že ne všichni z toho byli nadšení.

Ale vždy, když někdo na něco žehrá, vzpomenu si na staré přísloví, které říká: „Zoufal jsem si, že nemám boty, ale pak jsem uviděl člověka, který neměl nohy.“ Když si uvědomíme všechno pozitivní, co v životě máme, a začneme si také více všímat dobrých věcí kolem nás, náš život se může změnit k lepšímu.

Můj oblíbený autor Robin S. Sharma, který napsal bestseller „Mnich, který prodal své Ferrari“, mě přivedl na myšlenku milostných dopisů. Jde však o milostné dopisy jiného druhu – nejde v nich o romantickou, ale o mezilidskou lásku.

Posílám takový dopis všem, kdo mi pomáhají spravovat městskou část tak, aby byla krásnějším a pro lidi více přátelským místem k životu.

Děkuji provozovateli Modřanského biografu za příjemnou restauraci a nápad provozovat letní kino. Připravil jste nám krásný večer, ať už jsme tam zavítali záměrně či jen náhodou. Tak jako já třeba na film Králova zahradnice.

Děkuji modřanské farnosti a dalším lidem, jimž nebylo lhostejné, jak nekvalitně byla odvedena práce při obnově okolí Zvonice a zasazují se teď o nápravu špatně odvedeného díla.

Děkuji pedagogům, rodičům a dětem, kteří se zamýšlejí nad stavem školní Montessori zahrady Na Beránku; ta dostala v červnu certifikát Přírodní zahrada. Celý školní tým včetně dětí na ní odvedl kus práce. Děti byly na zahradu pyšné jako na své dílo uprostřed lidské lhostejnosti. Výsledek jejich nadšení jezdili obdivovat lidé z širého okolí.

Nyní je ale zahrada kvůli vandalům znovu k pláči zničená. Pro ty, kdo dělají práci navíc, která baví je i děti, byly odměnou jen starost, smutek a pochyby, zda to vůbec má cenu. Ale nevzdávají se a vydrží až do úplného vítězství. Zahradu obnoví a o její zabezpečení se postará radnice. Pomoc proti vandalům teď zajišťuje městská policie. Každý den jsem zvědavá, co se u nás děje, a nemám šanci všechno ohlídat osobně. Zato mám štěstí, že mi píšete, milé sousedky a milí sousedé z celé „dvanáctky“. Tak teď píši také já kaž- dému z Vás. Srdečné díky za Vaše řádky.

Daniela Rázková, starostka Prahy 12 (Noviny Prahy 12 říjen 2015)