Prosadit dobrou věc je někdy docela fuška. Uvědomuji si to už dvacet pět let, kdy jsem vkročila na radnici naší městské části a začala pro Prahu 12 dělat Modřanské noviny. A bohužel si to občas uvědomuji i po roce ve funkci starostky. I přesto si myslím, že jsme toho na radnici v koalici Změny pro Prahu 12 s hnutím ANO a s ČSSD stihli docela dost. V Komořanech se dočkají v tomto volebním období nové kanalizace. Peníze na to jsou, a teď se dokončuje projektová dokumentace v Palmetově ulici a ulicích přilehlých. V Palmetově ulici je také nové komunitní centrum Komůrka pro ro-
diny s dětmi.

Na Kamýku zmizel ohyzdný stánek, u kterého si dávali dostaveníčko narkomani.  Ve Viničním domku, který také dříve chátral, měl nedávno koncert Jaroslav Hutka, a podařilo se i zachovat původní ráz této nejstarší kulturní památky v obci. Když jdu ke hřbitovu v ulici K Dolům, procházím parkem s novou Křížovou cestou, na kterou lidé vybrali sami peníze ve veřejné sbírce.
Občané Prahy 12 mohou v místním kině diskutovat o významných chystaných stavebních záměrech v městské části. A developeři zjistili, že jim neprojde cokoli. Radnice vždy trvá na tom, aby nový stavební projekt znamenal win-win (tedy vítězství obou stran) pro investora i městskou část. Developeři přispívají městské části finančním nebo věcným darem, jako je budoucí školka nebo v Komořanech pozemek na školu.
Na radnici jsem už dříve jako opoziční politička přišla s tím, že musí být více otevřená a přátelská k občanům. A snažím se o to i teď jako starostka. Bohužel ještě zatím nemáme bezbariérovou radnici, ale doufám, že ještě v letošním roce padne rozhodnutí o novém sídle radnice, která bude přístupná i vozíčkářům. Než se tak stane, záleží mi na tom, aby bariérou pro občany Prahy 12 nebyli úředníci, za nimiž lidé přijdou vyřizovat své záležitosti. Proto jsme spustili projekt mobilní radnice.

Co bych si přála, aby jednou provždy z radnice zcela zmizela zpátečnická atmosféra, kterou jsem na ní vnímala od chvíle, kdy jsem na radnici před čtvrtstoletím vkročila jako mladá novinářka. Postupně se ji daří bořit, ale ještě pořád si myslím, že by to mohlo být lepší. Věřím, že zdolat tuto „osmitisícovku odporu“ se snad podaří s novou budovou radnice.
To je to, co si přeji do roku 2016. A samozřejmě hodně lásky, pevného zdraví, dobré
nálady, vzájemného pochopení a velkorysosti.

Vaše starostka Daniela Rázková (Noviny Prahy 12 leden 2016)