Výstava : FASHION VICTIMS a DESIGN AGAINST FUR 09 – od 1.12. 2010 do 9.12. 2010, Modřanský biograf

Putovní výstava studentských prací mezinárodní výtvarné soutěže s etickým nádechem – „Designem proti kožešinám“.

Výstava představuje celkem 16 plakátů, které studenti zaslali do soutěže DAF v roce 2007. Šest plakátů má formát velikosti A2, zbylé pak velikosti A3. A co si můžete prohlédnout ? Zejména vítězné české práce, plakáty českých studentů, které získaly ocenění v evropském kole, výběr plakátů českých studentů, které ještě zaujaly českou porotu, plakát vítězky celosvětového kola (Finsko), plakát vítězky evropského kola (Belgie), práci vítězky celosvětového internetového kola (Kanada) a plakát čínského studenta. Nenechte si proto tuto putovní výstavu ujít a přijďte se podívat.

Více na http://dafcr.cz/soutez/putovni-vystavy.php

biograf_pozvanka_vystavydaf_2010

KONCERT ŠTĚPÁNA KOJANA – 1.12. 2010 od 19:00

Štěpán Kojan je frontmanem benešovské rockové kapely Keks,která působí na hudební scéně již více jak 30 let bez přestávky. Repertoár akustických vystoupení Štěpána tvoří písně které hraje s kapelou a také skladby pouze pro sólové koncerty. V podání akustické kytary a harmoniky rockové písně změknou a zní romantičtěji. Štěpán je autorem více jak 500 skladeb, z čehož nejznámější a téměř lidová je skladba „Víš“ .

Kde : Modřanský biograf

Vstupné : 150,- Kč.

kojan-letak1

Divadelní představení : ÚNOS V NEAPOLI – 2.12. 2010 od 19:00

O tom, že není únos jako únos a že někdy je celé plánování dobré leda tak pro kočku, vypráví hra, kterou uvedeme v nastudování divadla Akorát. Abyste nekupovali zajíce v pytli, napovíme… Představte si omšelý a poněkud ošuntělý postarší manželský pár… On, hlava rodiny, vědom si své důležitosti a obsedantně se chvástající svojí minulostí mafiána (evidentně výrazně nižší kategorie). Ona, shánčlivá slípka, ctící svého muže, v němž vidí modlu. Na někoho nervózně čekají, na něco, na co se dlouho a pečlivě připravovala celá rodina… Únos! Koho? Kdy? Kde? Proč? …Nechte se překvapit. V každém případě v podání této rodiny by se asi jakýkoli únos stal parodií tak jako tento. Přijďte se zasmát.

Kde : Modřanský biograf

Vstupné : 95,- Kč.

unos-v-neapoli

Představení pro děti a rodiče :   DOBRÁ POHÁDKA – 5.12. 2010, od 15:00

Ačkoliv je představení avizováno jako představení „pro rodiče s dětmi a rodiny“…vítáni jsou samozřejmě všichni…

Kde : Modřanský biograf

dobra-pohadka

VELKÝ VÁNOČNÍ KONCERT SCHOVANEK – 16.12. 2010, od

Schovanky založil v roce 1971 Jan Krisťák Čapek jako 1. dívčí country kapelu v Evropě. Za dobu existence Schovanky uskutečnily více než 3500 vystoupení, hrály téměř ve všech evropských zemích na Kubě a také v Asii. Natočily několik desítek televizních vystoupení, pořadů a klipů, zahrály si v několika filmech a tel. seriálech. Kapelou prošlo do dnešní doby více jak 30 dívek. V prvních asi 10-ti letech hrály Schovanky pouze bluegrass. K zásadní změně dochází v letech 80-81, kdy odchází Jan Čapek, skupina mění nástrojové obsazení a začíná hrát moderní country. Zhruba v té době (r.82) nastupuje do kapely ještě při studiu na Státní konzervatoři v Brně Věra Martinová. Po natočení svého 1. hitu „Malý dům nad skálou “ Věra na podzim r. 1986 odchází na sólovou dráhu. V r. 1982 přišla též do kapely i 1. bubenice Schovanek Jana Marášková. Po delším působení ve skupině Michala Tučného se vrací ke Schovankám houslistka Věra Kočišová a do souboru přichází mladší sestra kapelnice Míly Solařové-Plochové basová kytaristka Alena Solařová. Tyto čtyři hudebnice tvoří dohromady základní kádr skupiny, který se od té doby nezměnil. Od roku 1988 až do roku 1996 bylo možno kapelu u nás vidět a slyšet jen velmi vzácně, protože Schovanky hrály především v zahraničí s vyjímkou roku 1991, kdy k 20.výročí založení kapely uspořádaly Schovanky 1. Truck and Country festival u nás. Na velký Strahovský stadion se tehdy sjelo téměř 100 trucků z celé Evropy. Během třídenního trvání festivalu si na Strahově zahrálo několik desítek kapel od nás, ale i country kapely ze SRN, Švýcarska, Rakouska, Francie a USA. Sobotní večerní galakoncert Schovanek, který natáčela Česká televize, sledovalo na stadionu více než 60 000 diváků. Na svých cestách po světě se Schovanky potkaly na stejných pódiích s takovými hvězdami, jako např. Emmylou Harris, Stella Parton, Willie Nelson, ale i Karel Gott, a zazpíval si s nimi i Johnny Cash.

Kde : Modřanský biograf

Vstupné : 250,- Kč.

schovanky